سوالات متداول

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
 • هاست چیست؟

  به فضایی که اطلاعات شما را اعم از فایل های قالب وب سایت ، تصاویر، ویدیو و PDF ها شما در آن قرار می گیرد هاست می گویند. بنا به طراحی وب سایت شما این هاست می تواند بر پایه لینوکس یا ویندوز باشد. حجم های هاست متغیر بوده معمولا از ۱۰۰ مگابایت شروع شده و به بالا میرود.

 • دامنه چیست؟

  دامنه یا دامین همان نام وب سایت شما می باشد. این نام با متصل شدن به وب سایت شما ، اطلاعات هاست شما را فراخوانی میکند و آن را نمایش می دهد. www.google.com این ۱ نوع دامنه می باشد. دامنه ها از ۳ بخش تشکیل می شوند. پیشوند دامنه یا www که همیشه همین می باشد. خود دامنه google که دلبخواهی است و شما می بایست آن را انتخاب بکنید. پسوند دامنه که بنا به استفاده های متفاوت آن را انتخاب میکنیم. پسوند های رایج ir: پسوند رایج کشور ایران com: برای مشاغل و صنف های بین المللی net: برای مشاغل و سرویس هایی که تحت وب کارشان را انجام میدهند و خدمات وب ارائه میدهند. org: برای ادارات دولتی

 • چرا وب سایت من باید هاست و دامین داشته باشد؟

  هاست و دامین برای هر وب سایت الزامی میباشد. دلیل الزامی بودن هاست و دامین این است که اطلاعات ، فایل ها و تمامی پرونده های چند رسانه ای شما در آن قرار می گیرد و با صدا زدن دامنه شما آنها را برای مخاطبین شما به نمایش در می آورد.

 • چرا برای هاست و دامین باید پول بدهم؟

  شما برای خریدن هاست می بایست از هاستینگ هایی که این خدمات را ارائه می دهند هاست مورد نظر خود را با هر حجمی که نیاز دارید را تهیه کنید. دامنه ها هم می توان از مراکز متفاوت ارائه دهنده های دامنه تهیه نمود برای مثال دامنه .ir را از سایت nic.ir می توانید تهیه نمایید. دلیل پول دادن برای هاست این می باشد که شما دارید فضایی را در وب برای خود اختصاصی می گیرید و از آن استفاده می کنید.( هاست های رایگان نیز در وب موجود است لازم به ذکر است که آن ها از امنیت کمی برخوردار بوده و توصیه نمی شود) دامنه نیز برای آن که آن نام برای شما اختصاصی شود آن مبلغ را باید بپردازید.

 • CMS چیست؟

  (CMS (content managment system سیستم مدیریت محتوا سیستم مدیریت محتوا همان سیستمی می باشد که به شما اجازه می دهد بدون آن که نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید ، تنها با چند کلیک وب سایت خود را راه اندازی کنید.

 • سـئـو چیست؟

  سـئـو SEO Search Engine Optimization بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو می باشد. بیشترین ورودی وب سایت ها از طریق موتور های جستجو می باشد برای این که ورودی وب سایت خود را بالابرید باید مجموعه فعالیت هایی را انجام دهید که به این فعالیت های سئو می گویند

 • چرا باید وب سایتم را سـئـو کنم؟

  شما برای اینکه بتوانید ورودی وب سایت خود را بیشتر کنید ( اگر وب سایت فروشگاهی هستید فروش خود را بیشتر ببرید.و ...) می بایست وب سایت خود را سئو کنید. مورد دیگری که سئو برای شما انجام می دهد شما را از رغیبتان پیش می اندازد که نتیجه آن پیشرفت در حرفه ی شماست. طبق آخرین آمار ها ۹۷ درصد مردم زمانی که در موتور جستجوگر دنبال چیزی می گردند همه در صفحه اول به آن میرسند و به صفحه دوم نمیروند پس بودن در صفحه اول بسیار مهم می باشد.

  پرسش خود را مطرح کنید.